SPECIÁLNÍ NÁVĚSOVÝ PODVALNÍK PRO PŘEPRAVU PRACOVNÍCH STROJŮ

Speciální návěs pro odvoz pracovních strojů je určen pro odvoz techniky a pracovních strojů. Návěs je určen pro spojování do soupravy s tahačem návěsů vybaveným návěsovou točnicí.

Hlavní rám – podélníky, které jsou svařeny z pásnic a plechů do „I“ profilu. Podélné profily jsou v přední části příčně spojeny (svařeny) s příčníky pro uložení nákladu. V přední části návěsu je zavařena jedna, příp. dvě misky pro královský čep.
 
Podlahu návěsu tvoří ocelové, zinkované omega profily kombinované s falcovanými prkny, nebo jenom falcovaná prkna. Podlaha je podepřena příčkami a olemována obvodovým profilem rámu. Rám je dále v přední části opatřen čelem. V zadní části rámu jsou navařeny nápravy s pérováním včetně všech spotřebičů a zadní zábrana proti podjetí. Snížená ocelová podlaha. 
 
V mezirámovém prostoru vzniká snížená podlaha, na kterou je ukládána nebo najíždí technika. Prvky podlahy jsou variabilní, ve svých uloženích posuvné do stran, aby byla zajištěna maximální šířka pro uložení nákladu.
 
Dále je možno využít různou výšku nastavení podlahy otáčením podlahy o 180° v podélné ose podlahy tak, aby podlaha co nejlépe vyhovovala přepravovanému nákladu.
Vkládané ocelové podlahy jsou posuvné a zajišťují se proti pohybu zajišťovacími šrouby.
 
Zadní nájezdy pro najetí techniky jsou uloženy v kastlíku za poslední nápravou. Pro najíždění techniky na podvalník jsou zasunuty do zachycovací lišty. Tyto nájezdy slouží k bezpečnému najetí techniky na návěs. Pokud je návěs určen pro přepravu techniky širší jak 2500 mm, je vybaven rozšířením ložné plochy.
 
Návěs je standardně vybaven brzdovým systémem EBS s informačním centrem, které informuje obsluhu o základních parametrech návěsu včetně ujetých kilometrů a okamžitého stavu zatížení náprav (vážení nákladu).

Fotogalerie

Zaujal vás tento model? Napište nám o cenovou nabídku.

DALŠÍ MODELY Z KATEGORIE NÁVĚSY

NPK 35
NPK 35 TR
NPK 39
NPK 39 T
NPK 35 R
NPK 39 off road s HNJ
NP 3.39.2 T
NPK 39 s pevnou podlahou
SN 6.102